“Yıldırım Demirören’e bunun hesabını yönetim kurulu soracaksa ben seçime de girmem”

Beşiktaş Kulübü’nde Divan Kurulu 2019 Yılı 1. Olağan Toplantısı, Vodafone Park’ta yapıldı.

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, Divan Kurulu’nda açıklamalarda bulundu.

İşte Tekinoktay’ın yaptığı açıklamalar:

“Fikret Orman ile rekabetimizi sportif görüyorum”

“Neticede bir taraf kazanır, bir taraf kaybeder. Fikret Orman ile rekabetimizi sportif görüyorum. TFF Başkanı’nın İddaa ihalesi sonrasında istifa etmeli. ‘Mayıs ayında kazanmamız durumunda başkanımızın TFF Başkanı olmasını istiyoruz’ dedim. Üyelerden bir tanesi ‘Bu arkadaş Fikret Orman’ın devamı diyor. İçimizden federasyon başkanları ve spor bakanları çıkması lazım. Herkes kendisini devamıdır, biz kendimizle başladık, kendimizin devamıyız.”

“Real Madrid’de Benzema 10 yıldır 9 numara oynuyor. Biz 6 ayda…”

“Borçla ilgili konuştuğumuz konular hakikaten karıştı. Bir önceki 2,5 milyar borç çıktı, bugün 2 milyar gibi rakam çıktı. Her toplantıda bir kur, bir borç konuşuyoruz olmuyor. Hiçbir dönem bütün camia tek takım olamadı. Camianın içinde tüm dinamiklerin güç olarak kullanılması lazım. Başka hesaplarla oluşan durumlar devamlı kaos çıkardı. 15 bin tane üyemiz var, 600 üye ile kongre yaptık. Borcun matematik problemi, başkan ‘Geçen yıl bir yerde hata yaptık’ dedi. Yüksek bedelli futbolcular alındığı algısı oldu. Yıldız futbolcuları alırken hata yapmadık, onlar bizi grup birincisi yaptı. Biz sportif başarıyı ve gelen geliri kalıcı bir başarı oluşturmak için kullanamadık. Real Madrid’de Benzema 10 yıldır 9 numara oynuyor. Biz 6 ayda 5 tane 9 numara değiştirdik. Sportif başarı mali başarıyı, mali başarı sportif başarıyı getirir.”

“Yıldırım Demirören’e bunun hesabını yönetim kurulu soracaksa ben seçime de girmem”

“Yıldırım Demirören, ‘Del Bosque bize borçlu’ dedi öyle ibra oldu. Kandırıldık. Biz niye Yıldırım beyin ibrasının iptal olduğu davaya itiraz ettik. Madem Yıldırım Demirören sorumlu, gelsin hesabını versin, Ferrari’nin Del Bosque’nin Fulya davasının hesabını versin. UEFA’dan men cezası almamıza neden olan sahte evrak konusu var. Kendi armamızı en güçlü arma yapmak zorundayız. Kişiler, Beşiktaş tarihinden üstün değildir. Bunun hesabını yönetim kurulu soracaksa ben seçime de girmem. Sorulmadığı için kendi açtığımız davanın hesabını göremediğimiz için aday olduk. Bir de futbol tarafı var. Onu el birliğiyle yaparız.”

Yorum Gönder

Navigate