SİYAH BEYAZ

Mutlak galibiyet ve seriyi devam ettirme parolasıyla maça başlayan kara kartal ilk yarıda istediğini alamadı. Önemli pozisyonlara giren Beşiktaş maçın henüz başında Malatya kalecisi Ertaç’ın vurduğu top kısa düşünce Lens bekletmeden topu Burak Yılmaz’a gönderdi Burak karşı karşıya pozisyonda başarı sağlayamadı. 30. dakikaya kadar top orta saha da bir o takımda bir bu takımdaydı inanılmaz pas hataları vardı , 30. dakika da Burak Yılmaz sağ kanattan ceza sahasına girdi altı pasta topu Ljajic’le buluşturdu ama Adem topu filelere gönderemedi. Beşiktaş oyun üstünlüğünü yavaş yavaş ele geçirdiği dakikalarda Adem Büyük, Lens’e yaptığı müdahale sonucunda kırmızı kartla oyun dışında kaldı ve ilk yarı böylelilikle simsiyah bir şekilde son buldu.

Kırmızı kartın etkisiyle birlikte herkes ikinci yarıya daha hızlı bir başlangıç bekliyordu ve öyle de oldu, Kartal gibi kanatlanan Beşiktaş 49. dakikada emektar Atiba’nın ayağından golü buldu. Lens’in şık pasıyla net bir pozisyon yakalayan Burak bu pozisyonu golle sonuçlandıramadı. Bir kaç dakika sonra bu sefer Burak , Lens ve Ertaç’ı baş başa bıraktı ama Ertaç yine başarılıydı bu pozisyonun kontrastında Aleksic’in pasında Ömer topu filelere gönderdi. 70. dakika da Caner’in sol taraftan yaptığı ortada Adem Ljajic meşin yuvarlak filelerle buluştu. Adem golden sonraki abartılı sevinci sebebiyle sarı kartı gördü ve Fenerbahçe maçında cezalı duruma düştü. Bu golden sonra Beşiktaş oyunun kontrolünü tamamen eline aldı ve maç bu şekilde sonuçlandı.

Adriano’nun eksikliği her yönden belliydi. Caner ne kadar iyi bir hücumcu bekse defansif yönü o kadar kötü. Adriano oynadığı zaman defansa , orta sahaya , forvete her bölge el atıyor toparlıyordu insan böyle bir bek izledikten sonra arkasından gelenden de en az o kadar iyi bir performans bekliyor ama Caner bunu tam anlamıyla karşılayamıyor.

Pozisyon net penaltı!
Ljajic’in kullandığı köşe vuruşunda dirsek yiyerek yerde kalan Vida’nın pozisyonuna penaltı verilmemesi tam bir fiyaskoydu.

BURAK EREN

1 Comment

  1. Emre ÇETİN Reply

    Kardeşin güzel analiz fakat ilk cümledeki Kara Kartal olmalıydı. Sevgilerle Emre…

Yorum Gönder

Navigate