Medel’in sabrı taştı

Son üç maçta yedek soyunan Şilili futbolcu, Teknik Direktör Şenol Güneş’le yaptığı görüşmede Fenerbahçe derbisinde 11’de yer almak istediğini bildirdi.

Kartal’da son haftalarda forma şansı bulamayan Gary Medel, Fenerbahçe derbisi için görev istedi.
Yedek kalmayı kabullenemediğini yakın çevresiyle paylaşan Şilili futbolcunun, “Bu takıma geldiğim günden beri şartlar ne olursa olsun elimden geleni vermeye çalıştım. Formsuz da değilim. Derbide oynamayı çok istiyorum” ifadelerini kulladığı belirlendi.

Medel’in dev müsabakada sahada olmak için Teknik Direktör Şenol Güneş’le de bir görüşme yaptığı öğrenildi. Güneş’in, Şilili oyuncuya, “Senden memnunum. Sadece taktik gereği bazı maçlarda seni ilk 11’de oynatmadım. Önümüzde zorlu maçlar var. Antrenmanlarını hiç aksatmıyorsun. Derbide öncelikle bir bütün halinde olmalıyız” dediği vurgulandı.

Güneş arayışta
Öte yandan derbi 11’ini henüz netleştiremeyen Teknik Direktör Şenol Güneş’in orta sahada Medel-Atiba-Dorukhan üçlüsünü bir arada oynatabileceği iddia edildi. Sarı kart cezalısı Adem Ljajic’in yokluğunda derbi tecrübesi bulunmayan Shinji Kagawa’yı 11’de sahaya sürme konusunda tereddütleri olan Güneş’in, 10 numara pozisyonunda Dorukhan’ı kullanabileceği aktarıldı.

Haber Kaynağı: Milliyet

Yorum Gönder

Navigate