Ljajicile havalanan kartal, Kagawa’yla uçtu!

20. Haftada Beşiktaş, Antalya’yı ziyaret etti. Ljajic ve yeni transfer Kagawanin şov yaptığı maç’ta Beşiktaş 2-6 kazanmayı başardı. Böylece kara-kartallar puanını 33’e çıkardı.

Müçahadeleye Antalya kötü başlamazken, ilk golü atan takım Beşiktaş oldu. Lens’in ara pasıyla ceza sahasının içinde buluşan Gökhan Gönül, Boffin’in müdahalesiyle yerde kaldı. VAR’a gittikten sonra Bülent Yildirim penaltıyı verdi. Ljajic’in penalti’yı gole çeviremesede Güven topu takip etti ve Beşiktaşı öne geçirdi. Güven Ljajic’in vuruşundan önce ceza sahasına girdiği için Bülent Yildirim penaltının tekrarlanmasını istedi. Bu sefer golü atan Ljajic, takımını 35. dakikada öne geçirdi. 4 dakika sonra Beşiktaş fark’i ikiye çıkardı. Sağdan başlayan atak, sol tarafta Adriano Dorukhana pas verdi ve genç oyuncu 0-2’yı attı. Hızlı olan Beşiktaş, ilk yarıda maçıadeta bitirdi. Ljajic’in serbest vuruşunu iyi takip ederek, Atiba 43. dakikada skoru 0-3’e getirdi.
Ikinci yarıya hızlı başlayan Antalya oldu. 50. dakikada Doukara farkı tekrar ikiye indirdi ve maçı canlandırdı. Golden sonra Antalyanın baskısı arttı ve ev sahibi takim pozisyonlarda buldu. Ancak 67. dakikada çabuk çıkan Beşiktaş,Salih’in ters vuruşuyla dördüncü golü buldu. 81’de oyuna giren Japon yıldız Kagawa, topla ilk bulustuğu anda skoru 1-5 yaptı. Ceza sahasının dışından vuran Kagawa, böylece Beşiktaş için ilk golünü attı. Hemen bir dakika sonra serbest vuruşundan tekrar golü bulan Kagawa, kendisinin ikinci, takımınınb6. golünu attı. Son dakikalarda Antalya Chico ile bir gol daha buldu ve skoru 2-6 olarak belirledi
.

Maçin kırılma anı:
Salihin kendi kalesine attığı golle Beşiktaş rahatladı ve Antalyanın umudu kesildi.

Maçın adamı:
Ljajic

Goller:
35’ Ljajic (P) 0-1
39’ Dorukhan 0-2
43’ Atiba 0-3
50’ Doukara 1-3
67’ Salih (KK) 1-4
82’ Kagawa 1-5
84’ Kagawa 1-6
90’ Chico 2-6

BATUHAN KARAKORUK

Yorum Gönder

Navigate