Kagawa’dan olay açıklama! “Sezon sonunda…”

Beşiktaş’ın Antalyaspor’u 6-2 yendiği maçın ardından, Beşiktaşlı futbolcular Atiba, Ljajic, Kagawa ve teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu. Güneş, Fenerbahçe’ye transfer olan Tolgay Arslan ile ilgili de konuştu. İşte o açıklamalar;

ŞENOL GÜNEŞ:Daha fazla da atabilirdik, yiyebilirdik de çünkü oyunda kopmalar oldu İlginç bir maç oldu. İyi başlayamadık ama goller geldi. İkinci yarıya da iyi başlayamadık, rakip daha coşkulu oynadı. Sonra 4. gol geldi ve Kagawa girip farkı açtı. Futbolun ilginçliği burada. Kendi sahamızda 3-2 kaybettiğimiz Antalya maçına baktığınızda orada daha farklı olması gerekiyordu ama bugün burada farklı oldu, farklı kazandık. Puan ve moral kayıplarımız vardı, bunları gidermemiz gerekiyordu. Bugün kazanmamız moral açısından büyük fayda sağladı ancak henüz puan kayıplarını telafi edemedik. Bilmiyorum oyuna girip bu kadar erken gol atan bir oyuncu daha var mı? Aynı zamanda bu kadar az topla buluşup iki gol atması önemliydi. Hem Kagawa, hem bizim için iyi oldu. Kaptanlık mesele değil, herkes kaptan. Önemli olan aynı duyguyu paylaşmak ve bunu hayata geçirmek. Vida iyi mesafe kat etti. Bugün çok sayıda pozisyon verdik, bunlarda hem Vida’nın hem Mirin’in hataları vardı. Büyük takımların yapmaması gereken hataları yapmadığımız zaman daha iyi olacağız. Oyuncuların gidip gelmeleriyle ilgili benim konuşmam doğru olmaz, bazen tersi çıkabiliyor. Quaresma antrenmanlara çıkıyor ama 2 maç cezası vardı. Onun dışında bir şey söylemem yanlış olur. Tolgay, kötü bir insan değil. Bana teşekkür etmesine gerek yok, zaten beraberdik. Hatasıyla, sevabıyla ben onu seviyorum. Gülü seven dikenine katlanır, gülün değerini kılan dikenidir. Siz dikensiz gül istiyorsunuz. Cennete giderseniz bulursunuz.

Kagawa'dan olay açıklama!

ATIBA:

Bizim için çok önemli bir maçtı. Orta sahada güçlü olmamız önemliydi.
Belki en iyi oyunlarımdan birini oynamadım ama iki yönlü iyi çalıştım. Takım halinde de çok çalıştık. Çok önemli bir maçtı çünkü yeniden kazanmamız gerekiyordu, bunun için de orta sahada güçlü olmamız lazımdı. Belki en iyi performansım değildi ama iki yönlü de elimden geleni yapmaya çalıştım. Dorukhan harika bir oyuncu, karakteri çok iyi. Takım için de önemli bir isim haline geldi. Onun gibi bir oyuncuya sahip olmak bizim için çok önemli.

LJAJIC:Çok iyi bir performans sergiledik. Maksimumuzu verdik, muhtemelen bu sezonki en iyi oyunumuzdu. Şimdi bunu devam ettirmemiz lazım. Bir iyi, bir kötü gitmek bize fayda vermiyor. Bu akşamki performansı kalan haftalara da yansıtmalıyız. Hocam hangi pozisyonda görev verirse yerine getirmeye çalışırım. Kagawa çok önemli bir oyuncu. Onunla birlikte merkezde de oynayabilirim, kenarlarda da. Buna karar verecek olan hocamızdır.

SHİNJİ KAGAWA:

İnanılmazdı gerçekten. Her şey çok hızlı gelişti. Maçtan önce söyleseniz bunları asla hayal edemezdim. Ben oyuna girdiğimde skor 4-1’di, onun da bir rahatlığı vardı. Kolay olacağını hissetmiştim. İyi oynayıp galibiyeti hak ettik. Ben de oyuna katkı sağladığım için mutluyum. Taraftarlarımız adına çok mutluyum. Saha içinde ve saha dışında herkes bana çok yardımcı oldu. Unutmamalıyız ki sadece bir maç kazandık, şimdi artık önümüzdeki maçlara hazırlanmalıyız. Sezon sonu burada kalıp kalmayacağımı bilmiyorum. Gün gün bakıyorum. Şimdi yapacağım şey önümüzdeki maça hazırlanmak. Bir an evvel sahamızda taraftarlarımızın önünde maça çıkmak için çok heyecanlıyım..

FOTOMAÇ

Yorum Gönder

Navigate