Beşiktaş’ta Mark Hughes operasyonu

Beşiktaş, Southampton ile yollarını ayıran 55 yaşındaki Galli çalıştırıcı için harekete geçti. Yöneticiler Başkan Orman’dan görüşmek için onay bekliyor.

Beşiktaş’ta yeni sezon teknik direktör arayışları tüm hızıyla sürüyor. Şenol Güneş’in A Milli Takım’a gitmesinin resmi olarak açıklandığı günden itibaren elindeki aday listesini genişleten siyah-beyazlılar, şimdi de sırasıyla bu isimlerle görüşmek için düğmeye bastı

Yerli-yabancı birçok teknik direktör ile temasa geçecek olan Beşiktaş yönetiminin yabancı adaylar listesinin başında Mark Hughes geliyor.

Bazı yöneticilerin farklı teknik direktörlerle görüştükleri ifade edilirken, yönetim içinde Mark Hughes ismi yeniden ön plana çıktı. 55 yaşındaki Galli teknik direktörün adı, daha önce de gündeme gelmişti.

YENİ ‘MILNE’ OLABİLİR

Hırvatistan Milli Takımı’nın hocası Zlatko Dalic ile de temasa geçen yetkililerin, Başkan Orman’a ısrarla önerdikleri ismin teknik adam Mark Hughes olduğu iddia edildi..Öyle ki Hughes için “Bizim yeni Milne’miz olur” dedikleri öğrenildi.

Hughes, uzun yıllar Stoke City’de görev yaptıktan sonra 14 Mart 2018’te Southampton’da göreve başlamış, ancak 3 Aralık 2018’de İngiliz ekibiyle yollarını ayırmıştı. Hughes, Southampton’da 27 maçta 0.96’lık puan ortalaması tutturdu.

6 KULÜPTE GÖREV ALDI

Mark Hughes, bugüne kadar toplam 6 kulüp takımında görev yaptı..2004’te Blackburn’de göreve başlayan Galli teknik adam, ardından Manchester City, Fulham, QPR, Stoke City ve Southamton’da çalıştı.

Hughes en başarılı dönemini, Manchester City’de görev aldığı 77 karşılaşmada maç başına 1.64 puan ortalaması tutturarak geçirdi.

YERLİDE İLK ADAY SERGEN

Sİyah-beyazlılar, teknik direktör listesine efsane oyuncularından Sergen Yalçın’ı da dahil etti.

Alanyaspor’u çalıştıran ve Güney ekibiyle olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Sergen Yalçın için Beşiktaş yönetimi resmi olarak bir girişimde bulunmadı.

Camiada bazı isimler Başkan Fikret Orman’ın, Sergen ismine sıcak baktığını belirtirken; bazı kesimler ise Sergen’in Göztepe karşılaşmasından sonra yaptığı “Beşiktaş’tan teklif almadım” açıklama için ‘İki taraf da nabız yoklaması yapıyor’ yorumunda bulundular.

5 SÜPER LİG EKİBİ ÇALIŞTIRDI

2013 Aralık ayından bu yana teknik adamlık yapan Sergen Yalçın, bu süreçte G.Antep, Sivas, Kayseri, Eskişehir, Konya ve Alanyaspor’da görev yaptı..LUCESCU BEKLİYOR

Beşiktaş camiasında bir süredir dillendirilen isim de Lucescu..İddialara göre Rumen teknik adam Lucescu’nun, Başkan Orman’a oğluyla (Razvan) beraber gelmeyi önerdiği, 1 -2 yıl çalıştıktan sonra takımı oğluna bırakmayı teklif ettiği konuşuluyor.

GUTİ DURMAK BİLMİYOR

Beşiktaş’ta halen yardımcı hocalık yapan Guti’nin, gelecek sezon için hazırladığı raporu yönetime sundu..İspanyol çalıştırıcı, ardından da kendisini oyuncu olarak Beşiktaş’a getiren şimdi de teknik direktör olmasına önayak olan Serdar Adalı ile bir görüşme yaptı.

Guti’nin, İkinci Başkan Serdal Adalı’yla yaptığı görüşmeden sonra ipleri daha fazla eline almaya başladığı gözden kaçmazken; saha içerisinde futbolcularla daha fazla konuşan İspanyol hocanın özellikle gelecek yılın planlaması üzerinde çalıştığı ifade edildi.

Haber Kaynağı: Fotomaç

Yorum Gönder

Navigate