Beşiktaş’ta karar verildi

Beşiktaş’ta teknik heyet ve yönetim, Fenerbahçe derbisinin sakin bir atmosferde oynanması gerektiği konusunda görüş birliğine vardı.

Beşiktaş’ta idareciler yakın geçmişte yaşanan olaylardan genelde zararlı çıktıklarının altını çizdi, “Madem zirveye oynuyoruz o zaman sahamızdaki bu kritik derbide daha sakin oynamalıyız” dedi. Yönetimle aynı düşüncede olan Şenol Güneş’in ise takımını psikolojik olarak da maça hazırladığı ifade edildi.

Süper Lig’in ikinci yarısında yakaladığı çıkışla şampiyonluk yarışında var olduğunu bir kez daha gösteren Beşiktaş’ta, yönetim kurulu ve teknik heyet, Fenerbahçe derbisinin sakin bir atmosferde oynanmasını istiyor. Siyah-beyazlılar dev maçta yaşanabilecek olası gerilimin kendilerine büyük zarar vereceğini düşünüyor. Özellikle yönetim kurulunun bu konuda çok hassas olduğu bildirilirken, siyah-beyazlı bazı idarecilerin, “Son yıllarda Fenerbahçe ile oynadığımız derbilerdeki gerginlikler bizim aleyhimize işledi. Kadıköy’de, hocamız Şenol Güneş’e yabancı cisim atılması, kendi evimizde Robin van Persie ile Oğuzhan arasında yaşananlar ve Quaresma’nın Fenerbahçe derbilerinde gördüğü kartlardan hep biz zararlı çıktık. Madem zirveye oynuyoruz o zaman bu kritik derbide daha sakin oynamalıyız” ifadelerini kullandıkları belirtildi.

Başkan Fikret Orman’ın ise Ali Koç’un Fenerbahçe’ye başkan olmasından sonra artık bu tür gerginliklerin yaşanmayacağını düşündüğü ve Dolmabahçe’de sarı-lacivertli yönetim, futbolcular ve taraftarlara gerekli misafirperverliğin gösterileceğini söylediği vurgulandı. Gerginliklerden belki de en çok zararı gören Teknik Direktör Şenol Güneş’in de yönetim kurulu gibi düşündüğü ve takımı bu anlamda da derbiye hazırladığı bildirildi. Deneyimli hocanın, taktik çalışmaların yanında psikolojik olarak da takımını stresten uzak tutmaya çalıştığı vurgulandı.

(Skorer)

Yorum Gönder

Navigate