Beşiktaş’ta gözler Sergen Yalçın’da

Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş’in koltuğu için camiada ön plana, kulübün efsane futbolcusu Sergen Yalçın çıkıyor. Şenol Güneş’le sezon sonuna kadar yola devam etmeyi planlayan yönetimin de, Alanyaspor’daki başarısına göre lig bitiminde Sergen Yalçın’ı göreve getirebileceği öğrenildi.

Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş’in koltuğu için camiada ön plana, kulübün efsane futbolcusu Sergen Yalçın çıkıyor.

Şenol Güneş’le sezon sonuna kadar yola devam etmeyi planlayan yönetimin de, Alanyaspor’daki başarısına göre lig bitiminde Sergen Yalçın’ı göreve getirebileceği öğrenildi.

Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş’in A Milli Takım’ın başına geçmesi için artık resmi açıklama beklenirken deneyimli hocanın Siyah-Beyazlılar’daki koltuğu konusunda şimdiden adaylar çıkmaya başladı.

Kara Kartal’da yönetimin; Sergen Yalçın, Tamer Tuna, Samet Aybaba, Rıza Çalımbay ve İbrahim Üzülmez’i Güneş’in yerine düşündüğü konuşulurken bu adaylar arasında camiada ön plana çıkan isim ise Aytemiz Alanyaspor’un başında bulunan Sergen Yalçın oldu.

Beşiktaş’ta futbolcu olarak; 1990-97, 2002-06 yılları arasında görev yapan ve kulübün efsaneleri arasında yer alan Sergen, Siyah-Beyazlı taraftarların da Güneş’in ardından takımın başına geçmesini istediği isimlerin başında geliyor.

6 takımda görev yaptı

Teknik adamlık kariyerinde; Gaziantepspor, Sivasspor, Kayserispor, Eskişehirspor ve Konyaspor’u çalıştıran Yalçın, son olarak Süper Lig’in 13. haftasında Alanyaspor’un başına geçmişti.

Yalçın, 9 haftalık süreçte takımıyla 3 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet yaşamıştı.

Sezon sonuna kadar Şenol Güneş’le yola devam etmeyi planlayan Beşiktaş Yönetimi’nin, Sergen Yalçın’ın lig bitiminde Alanyaspor’daki başarı durumuna göre tecrübeli hocayı takımın başına getirebileceği kaydedildi.

Yalçın: Şu anlık…

Alanyaspor’un geçen hafta Göztepe’yle oynadığı lig karşılaşmasının ardından Beşiktaş’ın başına geçip geçmeyeceği yönündeki soruyu yanıtsız bırakmayan Sergen Yalçın, “Şu an öyle bir şey yok,

“Biz Alanyaspor’da çalışıyoruz. Herkesin hocası var, o yüzden kimseyi zan altında bırakacak sorular sormayalım” ifadelerini kullanmıştı. “

Güneş, onu hiç yenemedi

Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş’in, Sergen Yalçın’ın takımlarına karşı şansı tutmuyor. Daha önce Süper Lig’de 3, Türkiye Kupası’nda da 1 kez Yalçın’ın çalıştırdığı ekiplerle mücadele eden Güneş’in yönetimindeki takımlar, 4 karşılaşmanın 3’ünde berabere kaldı ve 1 mağlubiyet aldı.

FANATİK


Yorum Gönder

Navigate