Beşiktaşlı Domagoj Vida ile ilgili flaş açıklama!

Beşiktaş’ın Ocak 2018’de Dinamo Kiev’den bedelsiz olarak kadrosuna kattığı Hırvat stoper Domagoj Vida ile ilgili olarak gündem yaratan bir açıklama geldi (Yunus DİLBER / Fanatik Dış Haberler).

Beşiktaş, Domagoj Vida’yı 2017/18 sezonunun devre arasında Dinamo Kiev’den bedelsiz olarak kadrosuna katmıştı.

29 yaşındaki Hırvat stoper, ülkesinin 2018 Dünya Kupası’nda finale yükselmesinde en büyük pay sahiplerinden biri olmuştu.
Rusya’daki turnuvada gösterdiği performansla değerini bir anda katlayan Vida’nın adı Avrupa’nın dev kulüpleriyle birlikte anılır olmuştu.

Uzun bir süredir takımdan ayrılabileceği konuşulan yıldız isim, çıkan tüm dedikodulara rağmen Siyah Beyazlılar’da kalmıştı.

Oyuncunun Kiev’den bedelsiz olarak Beşiktaş’a gittikten sonra değerini katlaması Ukrayna kulübünün taraftarlarının tepkisine sebep olmuştu.

Kiev kulübünün başkanı Igor Surkis ise taraftarın isyanına YouTube kanalında katıldığı bir programda şu şekilde yanıt verdi:

“Vida’yı futbolcu olarak çok seviyorum. Dinamo’ya da çok şey vardı. Ama bir gün geldi ve yıllık 3 milyon euro istediğini söyledi.”

“Eğer bu parayı 5 yıl ödeyebileceğinizden eminseniz kendisiyle sözleşme imzalarsınız. Yoksa imzalamazsınız.”

“5 yılda 15 milyon euro… Ben bu konuda sorumluluğu üzerime alıyorum. Neden Shakhtar’dan bedelsiz olarak ayrılan Bernard ve Ferreira’yı neden konuşmuyorlar?”

FANATİK

Yorum Gönder

Navigate